Ekonomi

Fitch ABD bankalarını vurdu

Fitch Ratings analisti, ABD bankacılık sektörünün başka bir türbülans kaynağına yaklaştığı ve aralarında JPMorgan’ın da bulunabileceği düzinelerce ABD bankasının notunun düşürülmesi riski olduğu konusunda uyardı.

Fitch, Haziran ayında ABD bankacılık sektörünün sağlığına ilişkin değerlendirmesini düşürdü. Chris Wolfe, CNBC’ye verdiği demeçte, bankaların not indirimlerini tetiklemediği için hareket büyük ölçüde fark edilmedi.

Wolfe, “Notu A+’ya düşürürsek, bu tüm finansal ölçümlerimizi yeniden düzenler ve muhtemelen olumsuz derecelendirme eylemlerine dönüşecektir” dedi.

Wolfe’a göre, JPMorgan gibi üst düzey kurumların notları düşürülürse, Fitch en azından tüm akranlarının notlarını düşürmeyi düşünmek zorunda kalacak. Bu, potansiyel olarak bazı zayıf kredi verenleri yatırım dışı duruma yaklaştırabilir.

Wolfe, bu potansiyel hareketin zamanlaması veya daha düşük sıradaki firmalar üzerindeki etkisi hakkında spekülasyon yapmak istemediğini söyledi.

Wolfe, “Hem mutlak hem de göreceli bazı kararlar almamız gerekecek.” Dedi. “Mutlak bazda, zaten birçok şeyi indirdiğimiz bazı BBB bankaları olabilir ve muhtemelen notlarını koruyabilirler.”

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu