Haber

Antalya ve İstanbul’da Dolandırıcılık Operasyonu: 2 Şüpheli Yakalandı

Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan ve 7 kişiyi toplam 28 milyon 668 bin TL dolandıran 2 zanlı, Antalya ve İstanbul’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakalandı. Adliyeye getirilenler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” olaylarına ilişkin kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, telefonla aradıkları vatandaşlara “kimlik ve hesap bilgilerinin şahısların elinde olduğunu” söyledi. terör örgütlerinin, bu bilgilerle örgütsel faaliyetlere karıştıkları, örgüt mensuplarının yakalanması için çalışma yaptıkları, işbirliği yapmamaları halinde örgütsel faaliyetlerden sorumlu tutulacakları belirlendi. Vatandaşları korkutan ve banka hesaplarına yüklü miktarda para gönderilmesini talep eden şahısların yakalanması için operasyon başlatıldı.

BD ve FO olduğu belirlenen zanlılar, Antalya ve İstanbul’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakalandı. Zanlıların 7 kişiyi toplam 28 milyon 668 bin TL ile dolandırdığı belirlendi. Aramalarda ele geçirilen cep telefonları ve sim kartlara da el konuldu.

Zanlılar, işlemlerinin ardından sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu