Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sivas Kongresi tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sivas Kongresi’nde hakim olan milli birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelik tehditlere karşı en büyük gücümüzdür.” İfadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümüne ilişkin mesajında, kongrenin, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir kongre olması nedeniyle tarihin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı.

Ülkenin her köşesinden Sivas’a gelen temsilcilerin milleti aynı amaç doğrultusunda bir araya getirdiğini, ülkenin geleceği ve kaderine ilişkin hayati kararlar aldığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kongrede ülkenin bölünmez bir bütün olduğu bir kez daha vurgulanmış, çekincesiz ve kuralsız bağımsızlık hedefi ortaya konmuştur. Türk milletinin kendi geleceğini belirleme hakkı ve dayatmalara karşı mücadele kararlılığı yazılı belgelerin ötesine geçmiştir. ve gerçeğe dönüştü.

Sivas Kongresi’nde hakim olan milli birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelik tehditlere karşı en büyük gücümüzdür. Atalarımızdan miras aldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, tüm kazanımlarımıza sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için kararlılıkla çalışmamızı ve geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. “Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, bu kurultaya ev sahipliği yapan Sivas halkını ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

artukluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu