Teknoloji

Apple’a şok: Eski çalışan, Apple Car’ın gizli bilgilerini Çin’e sızdırdı

Apple’ın eski yazılım mühendislerinden biri Weibao Wang , iddianameye göre, otonom araç geliştirme alanında faaliyet gösteren Çinli bir şirkete Apple Car hakkında bilgi sızdırmakla suçlanıyor. Wang, 2016 yılında şirketin bilgi tabanlarına değerli erişime sahipti. Bu, Wang’ın otonom sistemlerinde kullanılan yazılımlar hakkında hassas ve gizli bilgiler içeren veritabanlarına erişimi olduğu anlamına geliyor.

Wang, Nisan 2018’de istifa etmeden önce bir yıldır Apple’da çalışıyordu ve Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre; 22 Kasım 2017’de, istifasından birkaç ay önce, bir Çinli şirkette tam zamanlı bir işi çoktan kabul etmişti. . 2018’de Wang’ın Kaliforniya’daki evinde yaptığı aramalarda ele geçirilen kişisel cihazlar analiz edildi. Sonuç olarak, işten çıkmadan önce değerli miktarda veri depoladığı ortaya çıktı.

Weibao Wang şimdi altı farklı suçlamayla karşı karşıya. Bu suçlamalar, otonom takip sistemi, kaynak kodu ve otonom sistemler için davranış planlaması gibi kritik bileşenleri içeriyor. Wang, Çin’den iade edilir ve tüm suçlamalardan suçlu bulunursa, yaptığı her hata için on yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu