Haber

Son Dakika: Saldırıya uğrayan İmamoğlu, Bakan Soylu’ya sert sözlerle saldırdı

Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu Erzurum’da seçim otobüsünde konuşma yaparken büyük bir grubun taşlı saldırısına uğradı. İmamoğlu’nun konuşmasını yarıda kesip alandan ayrıldığı sırada otobüsün camları kırıldı.

İSTANBUL HAVALİMANI’NA BİNLERCE SEL

Olayın ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbulluları Ekrem İmamoğlu ile görüşmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na davet etti. Kaftancıoğlu’nun davetine uyan binlerce İstanbullu, Sabiha Gökçen Havalimanı’na akın etti.

İMAMOĞLU İSTANBUL’A GELDİ

İmamoğlu, yaşananların ardından İstanbul’a geldi. Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendisini karşılayan vatandaşlara sesleniyor.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Sevgili İstanbullular. Hepinize çok teşekkür ederim. Sadece Ekrem’e değil milletimin her ferdine helal olsun. Sevgili hemşehrilerim, güzel insanlar. Biraz dertleşelim.

“UTAN ADAM, İftiracı, Yalancı”

Önemli bir anı yaşıyoruz. Tarihsel bir sürecin içindeyiz. Erzurum halkına kırıcı olmayın, günahsızdırlar. Bugün o meydanda temiz olmayan o 100-200 kişi asla saf değil. İçişleri Bakanı bir televizyon kanalına çıkıp Erzurumlulara nasıl provokatör dediğimi anlatacaktı. Utanmaz adam, iftiracı, yalancı. Bu adam sersemlemiş bir şekilde konuşuyor, gözleri dönüyor. Ahlakını kaybetmiş bir adam. Uçmak. Televizyonlara kendim söyledim. Allah bilir. O şehirde iş yapan akrabalarım ve insanlar var. tekrar gittim Erzurumlu dadaş adını boşuna almadı. Erzurumlu cesurdur.

Bu gece burada yaşlanma sürecine biraz ışık tutacağım. Bu işin Erzurumlularla alakası yok.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu