Teknoloji

Rusya Dışişleri: NATO güç kullanma eşiğini sürekli olarak düşürüyor ve nükleer unsuru güçlendiriyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen NATO Zirvesi’nin sonuçlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Zirve sonunda kara, deniz, hava, uzay ve siber alemlerde doğası gereği saldırgan olan koalisyon potansiyellerini güçlendirecek yeni bölgesel ‘savunma’ planlarının kabul edildiğine işaret eden bakanlık, NATO’nun kullanım eşiğini her zaman düşürdüğünün altını çizdi. askeri planlamada nükleer bileşeni kuvvetlendirdi ve güçlendirdi.

Bakanlık, NATO’nun, düşmanca ‘hibrit’ eylemler ve kritik altyapının zarar görmesi karşısında toplu kuvvetlerin seferber edilmesi de dahil olmak üzere konvansiyonel bir yanıt sağlayan Washington Sözleşmesi’nin 5. Maddesini uygulamaya hazır olduğunu beyan ettiğini belirterek, şunları kaydetti: “Vilnius zirvesinin sonuçları dikkatle analiz edilecek. Rusya’nın güvenliğine ve çıkarlarına yönelik tespit edilen tehdit ve tehditleri dikkate alarak, elimizdeki tüm araç ve yöntemleri kullanarak zamanında ve uygun bir şekilde yanıt vereceğiz. Alınan kararlarla ülkenin askeri teşkilatını ve savunma sistemini ele alacağız, güçlendirmeye devam edeceğiz.uyardı.

han-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu