Teknoloji

NVIDIA ‘Göz Teması’ Adlı Yeni Özelliği Duyurdu

YouTube ve Twitch gibi platformlar başta olmak üzere dijital içerik üreten hemen herkesin bildiği altın bir kural vardır. Konuşurken daima kameraya bakın ”. Profesyonel içerik üreticileri bu kuralı benimsemiş olsalar da bazı içerik üreticileri için sürekli kameraya bakmak zor olabiliyor.

NVIDIA ise 2020 yılında tanıtılan ve dijital içerik üreticilerine özel olarak hazırlanmış. NVIDIA Yayını Uygulamaya bu sorunu kökten çözecek bir özellik getireceğinizi duyurdu. “ Göz teması”adlı bu özellik sayesinde kameraya bakmasanız bile “kameraya bakacaksınız”.

Şu anda test aşamasında olmasına rağmen oldukça başarılı.

Göz Teması adı verilen bu özellik, tıpkı diğer NVIDIA Broadcast özellikleri gibi. NVIDIA RTX 2060 veya üstü Video kartlı bilgisayarlarda kullanılabilir. Şu anda beta sürümünde olan özellik, gözlerinizi simüle ederek Deepfake gibi bir sistemi simüle etmek için grafik kartınızın gücünü ve yapay zeka algoritmalarını kullanıyor. Ekrana bakmasanız bile göründüğünüz gibi görünmenizi sağlar . Özellikle kameraya bakmakta zorlanan ya da görüntüleri bir yerden okuyan kişilerin çok işine yarayacak bu özellik, tüm NVIDIA kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

NVIDIA tarafından hazırlanan demoda da görebileceğiniz gibi özellik çoğu zaman sorunsuz çalışsa da orta sıra karşımıza çıkıyor. animasyona benziyor ve epeyce bozuk görüntü çıkabilir. NVIDIA yetkilileri yakında bu özelliği tamamen optimize edecek ve çok daha gerçekçi hale getireceklerini belirtiyor..

Toplantılar, canlı yayınlar ve görseller başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilen bu özellik çok yakında televizyon programlarından da gelecek. Basit toplantılarda bile kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu