Haber

Eskihisar’da ‘Marmara Hepimizin’ etkinliği

KOCAELİ (İGFA) – Gebze Belediyesi, “Marmara hepimizin” sloganıyla Eskihisar sahilinde yüzey ve zemin temizleme etkinliği düzenledi. Dünya Deniz Günü dolayısıyla Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ev sahipliğinde Eskihisar sahilinde etkinlik düzenlendi.

Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra protokol ve öğrencilerin katılımıyla ‘Marmara hepimizin’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik. Çeşitli firmalar, gönüllüler ve profesyonel dalgıçların katıldığı etkinlikte bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Sevgili Gebzeli hemşehrilerim; Marmara Denizi’nde geçen yıl yaşanan müsilaj nedeniyle Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmara Denizi Eylem Planı hazırlandı. Bu kapsamda her yıl belediyeler tarafından Marmara Denizi sınırında kutlamalar düzenlenerek 8 Haziran Marmara Denizi Günü ilan edilmektedir.

DENİZDE TABAN TEMİZLİĞİ

Bu yıl Marmara Deniz Gününü bire bir farkındalık ve özveriyle kutlamayı hedefliyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteği ve siz ücretli hemşehrilerimizin katılımıyla Marmara Belediyeler Birliği ile uyum içinde Marmara kıyılarında bulunan ilçe ve belediyelerde deniz temizleme faaliyetleri düzenlenmektedir. Deniz, Marmara Denizi’ni müsilaj ve atık tehditlerinden korumak için. Bu faaliyetlerle amacımız; daha temiz ve yaşanabilir bir Gebze. Bu doğrultuda 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Marmara Denizi için farkındalık yaratmak amacıyla paydaşlarımız ve halkımızla birlikte düzenlediğimiz bu etkinliğe katılımınız için teşekkür ederim. Hepimizin Marmara sloganını benimseyerek denizlerimize sahip çıkacağız inşallah” dedi.

haber-uzundere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu